Vi använder kakor (cookies) för att följa upp hur du och andra besökare använder webbplatsen. Vår leverantör sammanställer den anonyma informationen. Du kan blockera kakor men då visas detta meddelande igen. Läs mer om kakor på Post- och telestyrelsens webbplats

Jag godkänner
Hoppa till huvudinnehållet Till startsidan

Öppet hus förskolor

Kontakt

Annika Aveling
Fröhuset och Klöverstugan
040-626 86 80
annika.aveling@svedala.se
Avdelning Mynta
Örtagårdens förskola
0709-19 74 38
Malin Engström
Tegelbrukets förskola
0709-19 74 34
malin.engstrom@svedala.se
Ida Olsson
Erlandsdals förskola
0709-10 74 16
ida.olsson@svedala.se
Ann-Louise Löfqvist
Tofta förskola
0709-19 74 21
annlouise.lovqvist@svedala.se
Kristina Jörgensen
Floraparken och Frejaparken
0709-19 74 36
kristina.jorgensen@svedala.se
Anna Bondesson
Bara backar
anna.bondesson@svedala.se
Marbäcks förskola
Avdelning Nässelfjärilen
0733-73 13 46
Sebastian Nilsson
Rödluvans förskola
040-626 88 22
sebastian.nilsson@svedala.se
Sophie Andersson
Hattstugans förskola
040-626 88 54
sophie.andersson@svedala.se
Lina Videll
Mumindalens förskola
0722-54 05 28
lina.videll@svedala.se

Är du nyfiken på våra förskolor och familjedaghem så erbjuder vi tider du kan besöka våra verksamheter. Du anmäler ditt besök till förskolans kontaktperson. Om du är intresserad av familjedaghem kontakta Annika Kraft, biträdande utbildningschef, på telefon 040-626 82 91 eller Anna Wulff på telefon 040-626 82 61 för mer information.

Publicerad 2018-02-15 kl 11:20
Sidansvarig: Anna Wulff