Vi använder kakor (cookies) för att följa upp hur du och andra besökare använder webbplatsen. Vår leverantör sammanställer den anonyma informationen. Du kan blockera kakor men då visas detta meddelande igen. Läs mer om kakor på Post- och telestyrelsens webbplats

Jag godkänner
Hoppa till huvudinnehållet Till startsidan

Öppet hus förskolor

Kontakt

Annika Aveling
Fröhuset och Klöverstugan
040-626 86 80
annika.aveling@svedala.se
Avdelning Mynta
Örtagårdens förskola
0709-19 74 38
Malin Engström
Tegelbrukets förskola
0709-19 74 34
malin.engstrom@svedala.se
Ida Olsson
Erlandsdals förskola
0709-10 74 16
ida.olsson@svedala.se
Ann-Louise Löfqvist
Tofta förskola
0709-19 74 21
annlouise.lovqvist@svedala.se
Kristina Jörgensen
Floraparken och Frejaparken
0709-19 74 36
kristina.jorgensen@svedala.se
Agneta Nilsson
Bara backar
agneta.nilsson@svedala.se
Marbäcks förskola
Avdelning Nässelfjärilen
0733-73 13 46
Sara Gustavsson
Rödluvans förskola
040-626 88 22
sara.gustavsson@svedala.se
Jennie Axelsson
Hattstugans förskola
040-626 88 54
jennie.axelsson@svedala.se
Lina Videll
Mumindalens förskola
0722-54 05 28
lina.videll@svedala.se
Sofie Nilsson
Hattstugan Värby
0733-731 246
sofie.nilsson@svedala.se

Är du nyfiken på våra förskolor och familjedaghem så erbjuder vi tider du kan besöka våra verksamheter. Du anmäler ditt besök till förskolans kontaktperson. Om du är intresserad av familjedaghem kontakta Annika Kraft, biträdande utbildningschef, på telefon 040-626 82 91 eller Anna Wulff på telefon 040-626 82 61 för mer information.

Publicerad 2018-02-15 kl 11:20
Sidansvarig: Anna Wulff
Uppdaterad 2020-06-24 kl 15:28